plaaan

Tento špeciálny veľkonočný týždeň prekvapivo nebude o náročných tréningoch. Skôr sa chcem zamerať na zaujímavé zdravé tématické recepty a oddych! :) Veľká noc je pre našu silno kresťanskú krajinu výnimočným sviatkom a väčšina z nás ju bude tráviť v kruhu svojich najbližších a nevyhneme sa ani preplnenému stolu plnému vynikajúceho jedla.

Ako to zvládnuť so štýlom a šarmom FitLady? :) Dve slová: umiernenosť a aktivita. Len preto, že sú sviatky sa nemusíme prepchávať do prasknutia a celý deň hopkať na gauči. Veľká noc je plná návštev a rodinných posedení. Ak zapojíme trochu kreativy a neprepadneme všetkým číhajúcim pokušeniam, mali by sme to zvládnuť celkom štýlovo. :)

#ZOSTAŇ AKTÍVNA

Ranná prechádzka na čerstvom vzduchu, kedy načerpáme energiu z prvých jarných lúčov je na nezaplatenie. S čistou mysľou tak ľahko nepodľahneme babkiným úžasným koláčom a klobáskam a tiež spálime pár kalorií navyše.

Drinu a zdĺhavé náročné cvičenie z domu od teba nečakám. To sa akosi k tej sviatočnej nálade nehodí! :) 40 minút pred alebo po návšteve svojich blízkych, si radšej skús naplánovať príjemnú prechádzku po okolí. Takýto aktívny oddych ti dá oveľa viac ako leňošenie pri telke. :) Ťažké veľkonočné jedlo sa ti rýchlejšie strávi a budeš sa cítiť oveľa lepšie.

prechaz

Extra tip: Pravidelné vychádzky so psom si tiež môžeme trochu predĺžiť a pridať do kroku. Potešia sa aj naši štvornohí miláčikovia. :)

#H2O, H2O, H2O

VODAAA

Som si vedomá, že sa počas sviatkov nevyhneme alkoholickým a presladeným nápojom. Môj trik je veľmi jednoduchý. Na každý pohár vína alebo hocijaký iný miešaný drink, vypiť 3dcl čistej vody. A samozrejme, netreba to s alkoholom preháňať. Oveľa viac si večer vychutnáme v dobrej nálade ako v zahmlenej vate. :) To nehovorím o nasledujúcom ráne…;)

#PRIPRAV SA!

IMG_4310

Ak sa chystáš na rodinnú oslavu a si si celkom istá, že ťa tam nebude čakať žiadne zdravé jedlo, prines si vlastné! :) Zdravú alternatívu dezertu, miešaný drink bez pridaného cukru, suché víno, avokádom plnené jednohubky….Pozerať sa na preplnený stôl a testovať sebadisciplínu, to nie je nič pre mňa. :) Vždy si radšej prichystám niečo vlastné a často sa potešia aj ostatní. Niektorým dokonca otvoríš úplne nové obzory a chute. :)

 

PS: Chcem sa ospravedlniť za minulý týždeň. Náš domov navštívila choroba. Áno, dokonca aj Ludwig je choručký. :/ Minulý týždeň som nepridala sľúbené nové cvičebné video, preto sa tento týždeň môžeš tešiť na 2 nové videá! :)

 

PONDELOK

HIIT

Začiatok týždňa privítať poriadnou 20-minútovou makačkou, to je slovo do bitky! :) Nič si nenahovárajme….Vieme, že koniec týždňa bude hlavne o jedle a oddychu, tak poďme využiť prvé tri dni na pravidelné a zničujúce cvičenie. Nakoniec, keď zo seba vypotíme maximum, sme predsa na seba vždy také hrdé! :)

FitLady tip dňa: Príjemná hudba mi dokáže úplne zmeniť náladu. Keď si pustím nejakú optimistickú a zasnívanú skladbu, hneď mám pocit, že je všetko možné. Vyskúšaj playlisty na Spotify alebo si urob vlastné. Uvidíš ako sa z nudného večera môže stať jeden nezabudnuteľný! :)

PS: Momentálne si asi 5X denne púšťam túto pohodovú pesničku s letným nádychom. :) Hneď mi je teplejšie. :)

 

UTOROK

KARDIO + CORE

30 minútový beh pred alebo po práci, TO DÁŠ! Najmä, keď je už aj počasie priaznivejšie a slnko nám spríjemňuje cestu a dodáva energiu.

Dvojfázový tréning? Prečo nie? :) Na začiatok použi ľahké závažia a uvidíš, že to pôjde. Je to úžasný tréning zameraný na celý stred tela a naoza, dala som doň srdce. :) Sú v ňom všetky moje obľúbené cviky a intenzita sa strieda s ľahšími pohybmi. :) ENJOY!

STREDA

PEVNÉ ŠTÍHLE RUKY + FITLADY VEČERNÝ TRÉNING

Ráno zapojíme ruky, ktoré my ženy často zanedbávame. Zo začiatku môžeš cvičiť úplne bez závaží, alebo začať s ľahkými polkilovými činkami. Na tom nezáleží. Dôležitý je zvyk, pravidelnosť a radosť z cvičenia. Postupne príde sila, začneme zdvíhať ťažšie závažia a zjavia sa aj prvé výsledky. Ten pocit je TOP!! :)

Večer nájdeš na stránke NOVÉ TRÉNINGOVÉ VIDEO, kde sa zameriame na pohodovú večernú tréningovú fitlady rutinu. Zapotíme sa, ale na konci znížime tep a upokojíme myseľ. Dokonalý program namiesto večernej telky! :)

zapad

 

ŠTVRTOK

RANNÉ VTÁČA + FITLADY KUCHYŇA

Odmakať si tréning ráno ma neskutočné výhody.

  • Ranné cvičenie podporí lepšiu náladu v priebehu celého dňa, pretože do organizmu sa hneď na úvod dňa vyplavia hormóny dobrej nálady, endorfíny.
  • Pri rannom cvičení nalačno dochádza k vyššiemu odbúravaniu tukových zásob. Spaľujeme teda viac tukov, čo je veľkou výhodou nielen procesu chudnutia, ale i zvýšenej využiteľnosti energie.
  • Zároveň povzbudíme metabolizmus, a to na dlhšiu dobu. Vplyv cvičenia teda pretrváva po celý deň. :)

fotos

Preto som sa rozhodla pripraviť moju obľúbenú rannú cvičebnú rutinu. :) Nové tréningové video na krásne FitLady ráno by malo byť na stránke vo štvrtok.

Aby ti neuniklo žiadne nové video, prihlás sa na odber mojich videí na youtube. :)

Na Zelený štvrtok už pomaličky pripravujeme dobroty na sviatočný víkend. Inšpirovať sa môžeš aj novými fitlady inšpiráciami s veľkonočnou tématikou. :)

RECIPES


PIATOK

MEDITÁCIA

meditation

Na Veľký piatok by sme sa mohli trošku stíšiť a byť vďačné. Nezaleží na tom, či sme veriace alebo nie. Každá z nás ma kopu KOPU bohatstva vo svojom živote, a často si to vôbec neuvedomujeme, až kým to nestratíme. Namiesto aktívneho pohybu sa skúsme ponoriť do seba, odpustiť a ďakovať. Tento deň je na to ako stvorený. :)

VÍKEND

PÁRTY! :)

easter_party

A je to tu. Oficiálne môžeme konzumovať všetky dobroty a tešiť sa z prítomnosti najbližších. Aj keď sú možno niektoré rituály Veľkej noci otravné, zamerajme sa na to, čo nás teší a užívajme si spoločné chvíle. Nakoniec, sú to naše najcennejšie a najkrajšie spomienky! :)

IMG_4381

 

Krásnu slnečnú pohodovú a sviatočnú Veľkú noc vám praje Vaša FitLady Jen! :)